skip to Main Content
  Napsat komentář

742 komentářů k zobrazení

    1. Ahoj, bude to velká výzva, především ale vyčkáme na zveřejnění tarifních změn u Českých drah – je otázkou, v jaké podobě bude pokračovat Skupinová víkendová jízdenka. Vyplatí se drahám i cestujícím, když její hlavní výhoda bude značně omezena – a v řadě regionů na ní nepůjde cestovat? Celostátní tarif nám však také nepomůže – žádná z jízdenek nesplňuje naše požadavky (platnost 24 hodin pro více cestujících), nabídne totiž pouze celosíťovky od 7 dnů pro 1 osobu. Ideální řešení by byla samozřejmě vzájemná dohoda dopravců na uznávání „sonečka“ alespoň v regionálních spojích.

    2. Možná by stálo za to zkusit vyjednat s dopravci nějakou speciální jízdenku pouze pro soutěž. Pokud by tomu byli naklonění, určitě by se nějaké řešení našlo. Když nakloněni nebudou, tak řešení ani hledat nebudou… Každopádně držím palce, ať může bezvadná soutěž pokračovat. Dle mého by ale měl i stát usilovat o to, aby na dráze zůstaly o víkendech rodiny s dětma, uvidíme.

    3. Ano, je to určitě jedna z cest, zatím ale jen ve velmi teoretické rovině. Ostatně jednání s téměř všemi dopravci jsme absolvovali celou řadu a kdo trochu zná železniční prostředí, tak si to možná dokáže představit. Určitě se k tomu brzy vrátíme, pár dní po 12. ročníku je to ale zatím předčasné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.