skip to Main Content
  1. Jo, děkujeme, jak píše Viktor, i za organizaci. Na KKR mě čím dál tím víc baví to předstartovní napětí a koneckonců i ty nervy v průběhu závodu („Kde jsou krucipísek ostatní týmy? Co oni vědí a my ne?!“). 😀 Už teď se těším na další ročník.

  1. …to je pravda, ze v tech Frantiskacich jsme na vas lehce hledeli 😀 …priste si to poladime 😀

  1. Díky! Vám gratulace ke třetímu místu – tři roky na bedně, hodně solidní! 🙂 Noční prostoje jsou skvělé příležitosti pro trochu zábavy i bonusových bodů 🙂

  2. …nocni prostoje, ranni prostoje, vecerni prostoje … kdyz to jedes party on & off board, tak neni na co cekat 😀

  1. Ahoj, bude to velká výzva, především ale vyčkáme na zveřejnění tarifních změn u Českých drah – je otázkou, v jaké podobě bude pokračovat Skupinová víkendová jízdenka. Vyplatí se drahám i cestujícím, když její hlavní výhoda bude značně omezena – a v řadě regionů na ní nepůjde cestovat? Celostátní tarif nám však také nepomůže – žádná z jízdenek nesplňuje naše požadavky (platnost 24 hodin pro více cestujících), nabídne totiž pouze celosíťovky od 7 dnů pro 1 osobu. Ideální řešení by byla samozřejmě vzájemná dohoda dopravců na uznávání „sonečka“ alespoň v regionálních spojích.

  2. Možná by stálo za to zkusit vyjednat s dopravci nějakou speciální jízdenku pouze pro soutěž. Pokud by tomu byli naklonění, určitě by se nějaké řešení našlo. Když nakloněni nebudou, tak řešení ani hledat nebudou… Každopádně držím palce, ať může bezvadná soutěž pokračovat. Dle mého by ale měl i stát usilovat o to, aby na dráze zůstaly o víkendech rodiny s dětma, uvidíme.

  3. Ano, je to určitě jedna z cest, zatím ale jen ve velmi teoretické rovině. Ostatně jednání s téměř všemi dopravci jsme absolvovali celou řadu a kdo trochu zná železniční prostředí, tak si to možná dokáže představit. Určitě se k tomu brzy vrátíme, pár dní po 12. ročníku je to ale zatím předčasné.

 1. Ahoj,

  mohl bych mít dotaz na správce databáze? Nezobrazuje si ve formuláři zastávka Bříza obec. Vím, že situace u podřipských lokálek je složitá a nejde to aktualizovat furt podle úřednického rozmaru, ale chci se zeptat jestli opravdu tato stanice není v seznamu?

  Díky
  Tadeáš

  1. Je otázkou, zda jste byli na správném vrcholu, v Králíkách. Ozvalo se nám i pár týmů, kteří byli na Kunětické hoře. V newsletteru bylo uvedeno, že pokud nemůžete QR kód najít, je třeba nám zavolat. Měli jsme na každém vrcholu i další záložní QR kódy. Navíc ve FB události jsme hned ráno uvedli bližší upřesnění umístění QR kódu v Králíkách.

  2. Ahoj, ano, v Králíkách jsme samozřejmě byli, hledali, obešli celou stavbu, bohužel. Pošleme selfie z místa a záleží tedy na vás pořadatelích, zda uznáte, či nikoliv.

 2. Letošní křížem krážem jsme si chtěli co nejvíce užít. Pečlivě jsme sledovali všechny geniální hádanky a dařilo se nám je i luštit. Uvidíme, až se vše zveřejní, jak jsme byli úspěšní.
  A závod začal a hned se nám lepila smůla na paty. První Euro Night skoro 30 minut na odjezdu opožděn, trochu zmatků při šibování a přidávání posilujících vozů. Navazující RJ také opožděn, což vlastně bylo štěstí, jinak by nám ujel. Ale i tak jsme museli z Prahy trasu přeplánovat, protože tam už to podle našeho „geniálního itineráře“ nevycházelo. Alespoň jsme v Praze využili čekání a odbyli si na Masarykově nádraží úkol foto s TGM.
  A bojujeme dál. Nezlomila nás ani neplánovaná zastávka Regionovy u kilometrovníku 1.6 na trati mezi Březnicí a Blatnou. Průvodčí se zasmušilou tváří nám oznámil, že umřel kompresor a tak čekáme na záchranu. Naštěstí se ji šikovným nádražákům poměrně brzo podařilo zajistit a za půl hodiny nás odtáli ze širé tratě zpět do Březnice. Tam jsme přeskočili na veterána v podobě motoráčku M262 a novým pokusem se konečně dostali do Blatné, kde jsme si díky příhodě na trati museli odříct bodový bonus v podobě návštěvy místního muzea.
  Pak ale přišla rána téměř definitivní. Zpožděný rychlík z Nepomuku do Plzně, který nesl téměř hodinovou sekeru, nám definitivně odříznul dlouhý přejezd až do západních Čech. V Plzni jsme hlad po bodech ukojili malým zákuskem a navštívili věž na náměstí.
  Jenže co dál? Takže další operativní přeplánování a dobývání bonusové stanice na Vysočině, kterou jsme dříve vůbec neplánovali.
  Ale i tak jsme nakonec úspěšně dojeli do cíle, pobavili jsme se a i když byly větší ambice na bodový zisk, celý den jsme si užívali. Díky za super akci a když to vyjde, za rok se do toho pustíme opět.

  1. Nejlepší na té břeclavi byl posunovač, který při posunu prohlásil do vysílačky: “ Už to brzo bude. Dvacet minut sem, třicet minut tam toho si nikdo v noci ani nevšimne.“ 🙂