skip to Main Content
 1. nepodařilo se mi objevit, kam nahrát gpx soubory se záznamy výstupů na vrcholy. V textu poznámky jsou odkazy na aktivitu (záznam) ze stopaře na mapy.cz, tam případně lze gpx soubor vyexportovat. V galerii jsou pak přidány printscreeny téhož.
  Pokud by to nestačilo, není problém dané soubory poslat kupříkladu mailem.
  Díky za skvělou akci, my si to báječně užili.
  HonBa

 2. Ahoj,
  jsem z Pochybné z Brandýsa a okolních vsí, se kterou jste hráli ve 2 ráno ve vlaku do Blanska double a zpívali s nějakou třetí skupinou. Poslali vám to video z toho zpívání? Nám zatím ne, tak kdybyste ho měli, nepřeposlali byste nám ho? Případně nevíte jak se ten tým se strunným nástrojem jmenoval?

  Díky moc
  Ondra Zmatlík

  1. Ahoj,
   je nám líto, ale bohužel netušíme, jak se ten tým jmenoval, a ani video nám od nich dosud nepřišlo.
   Určitě dáme vědět, kdybychom ho dostaly.

   Hezký večer
   Anakondy

 3. Zpoza zamrzlých plání a prúsmyky arktických hor znovu přijíždí Jupičtí Eskymáci se svou jedinečnou image sbírat obdivné pohledy dívek z teplých krajů.

  Mladickou energii proměnili ve zkušenosti a kmetskou moudrost, proto poslední leta úspěšně atakují přední příčky tabulky.

  Bobům zdar.

 4. Dobrý večer,
  mám jen dotaz zda se nepovedlo dojednat přidání míst v nočních spojích. Čekal jsem na potvrzení účasti velké šestky letos v 15 kouscích. A nějak jsem už v sobotu nedokázal obsadit vlak z Prahy. Ještě mám v rezervě RJ, ale Slovakia byla klasika. Podobný problém mám s EN do Břeclavi, kde mne straší to plánované zpoždění až 80 minut. Kontroluji tento týden noční spoje z Ostravy a dnešních 44 min na RJ taky nic moc. Tak snad nám bude v sobotu přát štěstíčko. Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý večer,

   aktuálně máme POTVRZENO posílení vlaků EN 443 Slovakia s odj. 23.9. ve 22:05 z Prahy směr Bohumín a NJ 457 nightjet s odj. 24.9. ve 2:15 z Bohumína směr Břeclav. V obou případech půjde o dva posilové vozy za lokomotivou, které nebudou zařazeny do rezervačního systému. Šťastnou cestu!

  1. Síťová jízdenka platná pro všechny dopravce na 1 den u nás bohužel neexistuje. Jednotlivé jízdenky OneTicket jsou na dlouhé cesty natolik drahé, že se vůbec nevyplatí. Nejlepším řešením je si pořídit Skupinovou víkendovou jízdenku (tolikrát, aby to odpovídalo počtu členů týmu) a k tomu dokupovat jednotlivé jízdenky soukromých dopravců. Ty doporučujeme u komerčních spojů koupit v předstihu, kdy jsou výrazně levnější. (V případě, že by vám cesta nevyšla, lze je ještě před jízdou zpravidla bezplatně stornovat – viz podmínky jednotlivých dopravců.) Můžete také vyzkoušet jízdenky integrovaných dopravních systémů, pokud budete v určitém kraji trávit delší čas – to se hodí v krajích, ve kterém dominují soukromí dopravci. Mrzí mě, že ani v roce 2022 není veřejná doprava v ČR „user-friendly“, je nezbytné studovat encyklopedii tarifu a nakupovat spoustu různých jízdenek, namísto jediné síťové jízdenky platné všude. Nejsme zkrátka Švýcarsko…

  2. Ahoj, nedalo mi to, abych nenapsal na ministerstvo doporavy stran jízdenky na jeden den a toliko odpověď. Třeba bude příští ročník pro všechny jednodušší:-)
   „Pracujeme na tom, aby byla Jedna jízdenka ještě dostupnější, a to i pro jednodenní cestování. Věříme, že ji už v příštím ročníku konání akce budete moci doporučit a využít.“

 5. Ahoj, lze prosím jednoznačně říct, že, vrcholy a tajná místa jsou rozprostřená tak, že v každém kraji je jeden vrchol či místo? Díky.

  1. Ahoj, ano, v každém z 13 krajů je vždy pouze jeden vrchol nebo tajné místo. Na území Hl. m. Prahy se žádný vrchol/tajné místo nenachází. Pokud vám v jednom kraji vychází více míst, pátrejte dál. Počátkem příštího týdne začínáme vyhlašovat druhé indicie, které třeba některým napoví více.

 6. Zdravím. Kdy dochází ke zveřejnění indicií k bodovaným místům pro daný rok (traťové body, tajná místa, vrcholy)? Je to s nějakým předstihem před závodem? Během startu? Nebo až průběžně během závodu?

  Tuhle informaci jsem v pravidlech nenašel. Díky.

  1. Ahoj, většinou se vše zveřejňuje v průběhu září, datumově vše nejlépe dohledáš na Facebookových stránkách. Minulý rok už to jelo koncem srpna. Vše bude 🙂