skip to Main Content
 1. Ahoj, rozhodně nejvíc jsme si lámali hlavu s hradeckým parním strojem. Kopačák jsme v souvislosti s ostatními indiciemi brali jako indicii, která nás měla přivést do Malšovic. A taky to před třetí indicií vypadalo, že kód má být u stadionu Olympia HK (bůh Zeus a kopačák). Nejhezčí tajné místo bylo Soos, dostali jsme se tam v podvečer za krásného podvečerního světla (ano, zatímco ve východní polovině republiky se ostatní fotili i v dešti, my jsme si tam užívali v tričku sluníčka) a byli tam skoro sami. Teď už je zřejmé, proč jsme tam nikoho ze soutěžících nepotkali.
  Soutěže jsme se zúčastnili po několikaletých planých debatách poprvé a tajná místa dál od železniční stanice se nám rozhodně líbily. Kombinace vlaků a časů na přestup jsou pak zajímavější a člověk se podívá tam, kde třeba nikdy ani nebyl, což je vždycky fajn. Navíc díky tajným místům nabízí hra víc vzrušení, než jenom stihnem/nestihne přestup. Těšíme se na příští rok.

 2. Úkol “Most přes minulost” nemůže být uznán. Hranické viadukty jsou tři stavebně oddělené mosty.
  Nejstarší z nich, cihlový, byl postaven v letech 1844 – 1846 a vlaky již po něm nejezdí. Mladší, kamenný, byl postaven v roce 1873 a slouží jen pro nákladní dopravu. Výstavba třetího dvoukolejného betonového mostu byla zahájena v roce 1910 a byl dostavěn v roce 1939. Právě po něm dnes jezdí veškerá osobní doprava na koridoru. Křížem krážem.

 3. Úkol “Most přes minulost” nemůže být uznán. Hranické viadukty jsou tři stavebně oddělené mosty.
  Nejstarší z nich, cihlový, byl postaven v letech 1844 – 1846 a vlaky již po něm nejezdí. Mladší, kamenný, byl postaven v roce 1873 a slouží jen pro nákladní dopravu. Výstavba třetího dvoukolejného betonového mostu byla zahájena v roce 1910 a byl dostavěn v roce 1939. Právě po něm dnes jezdí veškerá osobní doprava na koridoru. Křížem krážem.

 4. Ahoj,
  nevím, zda toto projde, ale potřeboval bych dokončit nahrání fotek a splnění úkolů. Bohužel mi web neustále padá. Počkám ještě na pozdější dobu, ale pokud server bude i nadále přetížen, neuvažujete o prodloužení dodání všech podkladů? Cca 12 hodin by mohlo stačit.
  Díky.
  František

 5. Ahoj,
  nejde mi uložit cestovní formulář. Hlásí mi chybu „Nevyplňujte políčko Typ vlaku u Cílové stanice (poslední řádek)…“, přestože v posledním řádku mám Typ vlaku „- Select -„. Viz https://www.dropbox.com/s/6e9qe0lha5dc3cc/Screenshot%202017-09-25%2013.28.33.png?dl=0
  Není to první zadání trasy. Jen upravuji některé úseky. Zkoušel jsem celý poslední řádek smazat a vytvořit nový, kde jsem měnil jen cílovou stanici, ale problém trvá.

  1. Vyřešil jsem to tak, že jsme u posledního řádku nastavit Pěšky. Předevčírem to ale šlo normálně s Vlakem. Také se mi nezobrazuje poslední úsek na mapě. Ale kilometrově započítaný je.

 6. Nazdar,
  máme problém s vyplňováním trasy. konkrétně s cílovou stanicí. Pokud totiž vyplníme cílovou stanici a zbytek řádku necháme prázdný, systém nám píše, že nemáme vyplněná některá pole a nechce nám tuto možnost uznat. Pokoud ale máme na posledním řádku vyplněná všechna pole, také se to systému nelíbí, a říká, že to tak být nemá. Co máme tedy dělat?

  1. hmmm, tak to nevím, co s vámi uděláme :O normálně vyplň vše ostatní u Týmu i bude dobře 🙂 že v pravidlech tento bod není, ale při úpravě týmu už jó 😀

  1. U mostů a tunelů si zapisujte vlastní evidenci. Můžete využít data například z Wikipedie. Pokud se přihlásíte o 25 bodů za úkol, očekáváme, že jeho splnění prokážete – my to poté jen zkontrolujeme. Tunely a mosty v systému na webu nejsou.

 7. Ahoj
  Je nutné mít jízdenku koupenou na stanici ČD, nebo je možné ji mít z eshopu?
  A druhý dotaz na to navazující, může to být jízdenka pořízena za body (věrnostní program ČD), nebo placena?
  Díky za reakci
  Grizzly

  1. Ahoj, je nutné mít prostě jízdenku 😉 styl nákupu nehraje roli, a pokud uplatníš body (to je na tobě)… Je to vše v pravidlech !! „Jízdenku si tým kupuje u pokladní přepážky, ve vlaku (není-li přepážka otevřena), nebo v e-shopu Českých drah“

Back To Top