Skip to content
4. místo
1239.5 kmKilometrů
575 bodůBonusových bodů
7Cestovatelé
VedoucíTomáš OndráčekFilip KubíčekOndřej KlicperaBarbora JaškováJan HrochLukáš RyšavýJan Roller

Jsme tu zas! Letošní ročník se měl nést v duchu trajhárdění, touha skončit konečně na bedně po loňském pátém místě byla velká, ale … Lenost vyhrála, nakonec padlo finální rozhodnutí opět takové, že to o rok odložíme a celý den si v klídku užijeme, všechno na pohodu, žádné stresy.

Po dvou téměř probděných nocích vznikají v pátek dvě varianty. Obě varianty počítaly se zakončením na vrcholu č. 6, který máme kousek za barákem. Rozdíl byl ve způsobu zdolání. Pěšo, nebo na kolech, která bychom si nechali v Šumperku v nové věži na kola. To by nám umožnilo využít pozdější vlak a tím ušetřit hodinu času a nahnat nějaké bodíky. Načež během pátku se rozhodlo, že pro pohodlí obětujeme pár bodíků a dáme to pěšky 😀

Abychom však nemuseli na vrcholu nocovat, narychlo sháníme auta, která večer těsně před zahájením instalujeme u nejbližší vlakové zastávky. Odtud pak vyrážíme tímtéž vlakem, kterým budeme za 24 hodin končit.

Hned od začátku se nám dařilo. Den před zahájením jedno z aut vypovídá službu a musí narychlo shánět náhrada… Vedoucí kupuje část jízdenek už na pátek místo soboty a zjišťuje to, v momentě, kdy přijde mail „Ohodnoťte svou dnešní jízdu…“ Ještě před půlnocí jeden z našich členů vrhá svým novým mobilem displejem na štěrkovou plochu… První vlak, Regiojet do Havířova, má přes půlhodiny zpoždění, takže je nutná změna plánů, která nás bude stát desítky bodů hned na začátku. V tu chvíli si říkáme, že to bude letos ta pravá zábava!

Naštěstí jsem si všechny ty „smůly“ vybrali na začátku a dále šlo vše jako mělo. Kouzelníka Harryho se nám podařilo odchytnout (díky!), deníček se u nás stavil hned na začátku, přestupy vycházely… Ideálka.

Večer se ukazuje, že podobné zakončení jak my má v úmyslu více týmů. Setkáváme se s nimi v posledním možném vlaku, odkud šel výstup na vrchol stihnout. Zahrály se deskovky, zazpívalo, probrala se použitá taktika atd …

Tímto mockrát děkuji organizátorům za fajn připravenou akci a také všem, koho jsme měli za ten den čest potkat a poznat. Zvláštní díky patří holkám z týmu Poslední reprezentantky elitního výběrového gymnázia v této soutěži, které s námi absolvovaly luxusní přestup v Loučné (díky skvělé paní vlakvedoucí) a následný noční výstup na Bukovku.

Příště zas, vaše Budoucnost národa!

2Účast cestovatelů v minulých ročnících
  Napsat komentář

2 komentářů k zobrazení

  1. Ahoj Budoucnosti národa!
    Moc děkujeme za skvělou společnost v posledním vlaku a hlavně při výstupu na Bukovku 🙂 A taky samozřejmě za zápisník, který jste nám předali, moc jste nám tím pomohli :)) A také gratulujeme ke krásnému čtvrtému místu a těšíme se, že se příští rok zase někde potkáme!

    1. My děkujeme též za supr zakončení, které nemělo chybu. Za deníček není třeba děkovat, moc rádo se stalo, tím spíš, když pomohl k vítězství. Těšíme se za rok, třeba na sebe zas někde narazíme! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *